Karolína Topolová

AAA AUTO letos prodala 41 000 ojetin

V rámci skupiny AURES Holdings, která provozuje 44 autocenter AAA AUTO v České republice, na Slovensku v Maďarsku a v Polsku, si letos zákazníci odvezli 40 912 vozů, z toho přes 25 000 se prodalo v České republice.

Skupina tak v rámci výkupu a prodeje v uplynulém pololetí dosáhla historického počtu 2,1 milionu zákazníků. Nejpopulárnějším ojetým vozem v tuzemsku byla od ledna do června Škoda Octavia. Skupina také zaznamenala růst zájmu o vozy s automatickou převodovkou a automobily SUV.

„Zájem zákazníků o vozy z AAA AUTO, Mototechny a 1. autoDiskontu byl v první polovině roku velmi vysoký. O tom svědčí i fakt, že jsme v tomto období ve skupině dosáhli zatím nejvyššího počtu prodaných aut v první polovině roku v historii, a to téměř 41 000. Červen byl také se 7400 prodanými vozy naším nejsilnějším měsícem za posledních 10 let. Věřím, že kromě pozitivního vývoje celého trhu ojetých vozů, se na vysokém zájmu zákazníků významnou měrou podílel i pozitivní vliv inovací, které jsou letos hlavním směrem rozvoje našich služeb a produktů pro zákazníky napříč skupinou a ve všech segmentech,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO.

V České republice dosahuje podíl prodaných vozů v Mototechně, jako v nejinovativnější značce skupiny, již přes 20 % z celkového počtu. „Rostoucí zájem zákazníků o zánovní vozy z Mototechny potvrzuje správnost naší strategie věnovat se ve větší míře rozvoji této značky. V podpoře Mototechny budeme i nadále pokračovat. Nejnovější aktivitou je spojení s nejlepší českou tenistkou Karolínou Plíškovou, která bude hrát významnou roli v další komunikaci značky,“ uvedla Karolína Topolová.

Trendy roku 2018

V prvních šesti měsících roku 2018 skupina zaznamenala ve všech zemích zvýšení zájmu o vozy s automatickou převodovkou, v České republice meziročně oproti stejnému období roku 2017 zhruba o 22 %. Z hlediska typů vozidel roste ve všech zemích zájem o SUV, v ČR meziročně téměř o čtvrtinu, v Polsku dokonce o 45 %.Vydáno: 16.červenec 2018, v Autobazary.
Zdroj: Temper, Luboš Spálovský