Audi ukazuje v Mnichově elektromobilitu i Kahna

V expozici značky Audi na mezinárodním autosalonu IAA, který se poprvé koná v Mnichově, je středem pozornosti elektromobilita s mottem „Let’s talk about Progress“. Na stánku značky se objevila řada hostů, například bývalý brankář a nynější šéf Bayernu Mnichov Oliver Kahn.

V pavilonu „House of Progress“ na náměstí Wittelsbacherplatz mohou návštěvníci objevovat studii elektromobilu Audi grandsphere concept, která přináší novou interpretaci luxusu a mobility.

Před expozicí na výstavišti stojí aktuální elektromobily Audi připravené ke zkušebním jízdám, a to včetně dynamického modelu Audi RS e-tron GT* a nového SUV Audi Q4 e-tron*. V sousední expozici „Charging Experience“ informuje značka se čtyřmi kruhy o současných i budoucích možnostech nabíjení. Audi také navazuje s návštěvníky IAA dialog prostřednictvím stopovací hry „journey2progress“. V interaktivní stopovací hře jim přibližuje čtyři hodnoty značky Audi: trvalou udržitelnost, digitalizaci, sportovní výkony a design.

Značka se čtyřmi kruhy využívá transformaci mezinárodního autosalonu IAA na interaktivní veletrh, který proměnil centrum města v pódium a umožňuje návštěvníkům zažít mobilitu budoucnosti na vlastní kůži. „Na IAA Mobility 2021 prezentujeme orientaci značky Audi na budoucnost a do popředí stavíme transformaci směřující k elektromobilitě.

Audi grandsphere concept ukazuje, jak si představujeme prémiovou mobilitu budoucnosti: síťově propojenou, trvale udržitelnou, elektrickou, autonomní. Technologie z této studie uvidíme v sériově vyráběných modelech Audi již v příštích letech,“ vysvětluje Hildegard Wortmannová, členka představenstva společnosti AUDI AG, odpovědná za marketing a prodej.

„Let’s talk about Progress“: Audi na IAA Mobility 2021

Výchozím bodem cesty do zážitkového světa Audi je „House of Progress“, pavilon značky se čtyřmi kruhy postavený s neutrální bilancí emisí CO2 na náměstí Wittelsbacherplatz v Mnichově.

Audi zde přibližuje čtyři hodnoty své značky: trvalou udržitelnost, digitalizaci, design a sportovní výkony – například ukázkami recyklovaných materiálů, používaných v modelu Audi Q4 e-tron, nebo velkou světelnou instalací, která prezentuje přednosti laserové techniky, jakož i technologií Digital Matrix a Digital OLED. V pavilonu „House of Progress“ je středem pozornosti studie Audi grandsphere concept, která nabízí pohled do budoucnosti značky se čtyřmi kruhy.

Elektricky poháněná studie sdružuje velký počet technologií, které se v průběhu několika let objeví v budoucích sériově vyráběných modelech Audi. Automatizovaná jízda úrovně 4 zpřístupní zcela novou dimenzi svobody. V tomto jízdním režimu zmizí volant, pedály a ukazatele z dohledu. Interiér se promění ve velkoryse dimenzovaný luxusní salonek s volným výhledem z vozu a s přístupem ke všem funkcím komplexního digitálního ekosystému, jehož je Audi grandsphere součástí.

Studii dělají společnost aktuální modely Audi. Návštěvníci si mohou důkladně prohlédnout modely Audi RS e-tron GT*, Audi Q4 Sportback e-tron* a Audi e-tron 55 quattro*. Dne 10. září bude navíc k vidění i model Audi RS 3 Sportback*, který slaví na IAA Mobility 2021 svou výstavní premiéru.

Elektricky poháněné modely Audi jsou připraveny ke zkušebním jízdám

Kolem elektromobility se všechno točí i před pavilonem „House of Progress“. Ke zkušebním jízdám jsou zde připraveny vozy Audi RS e-tron GT*, Audi Q4 e-tron* a Audi Q4 Sportback e-tron*. Sousední expozice „Charging Experience“ s plochou 360 metrů čtverečních kromě toho informuje o současných i budoucích technologiích pro nabíjení.

Například „Power cube“ je příslibem prémiového rychlého nabíjení. A současně mimořádně ekologického díky použitým sadám akumulátorů z modelů e-tron, které jsou využívány k přechodnému uchovávání elektrické energie. Tato nabíjecí stanice nabízí šest nabíjecích přípojek s nabíjecím výkonem 2x 150 kW a 4x 75 kW. Již dnes boduje u zákazníků nabíjecí služba Audi e-tron Charging Service, která umožňuje s jednou nabíjecí kartou přístup k 250 000 nabíjecím přípojkám v 26 zemích a odběr elektrické energie za výhodnou cenu 31 centů za kWh. Značka se čtyřmi kruhy nabízí také individuálně přizpůsobené nabíjecí systémy a nástěnné nabíječky pro domácí nabíjení.

Interaktivní stopovací hra „journey2progress“ přibližuje hodnoty značky Audi

„House of Progress“ je také výchozím bodem moderně interpretované a interaktivní stopovací hry „journey2progress“ se čtyřmi tematickými stanovišti, která symbolizují čtyři hodnoty značky Audi a čtyři kruhy jejího loga. U restaurace Park Café (Sophienstraβe 7, 80333 München) rozebírá prémiový výrobce téma trvalé udržitelnosti, zatímco mnichovské sídlo společnosti Audi Business Innovation GmbH (Hochbrückenstraβe 6, 80331 München) se věnuje digitálním službám čtyř kruhů.

Na třetím ze čtyř tématických stanovišť, v Zážitkovém světě FC Bayern (Weinstraβe 7, 80333 München), jsou středem pozornosti sportovní výkony značky Audi. Na stanovišti u Domu umění (Prinzregentenstraβe 1, 80538 München) se vše točí kolem designu. Stopovací hra „journey2progress“ se každý den mění a jejím účelem není jen poskytovat účastníkům informace o značce Audi.

Účastníci, kteří prostřednictvím kódů QR vyřeší zadané úkoly na všech čtyřech stanovištích, mají šanci vyhrát jednu ze čtyř exkluzivních hlavních cen. Audi nabízí možnost seznámit se s bývalým závodním lyžařem Felixem Neureutherem, doprovázet FC Bayern Mnichov na cestě letadlem k venkovnímu zápasu v Lize mistrů UEFA, podniknout influencerskou jízdu s moderátorem Kaiem Pflaumem nebo nahlédnout za kulisy u šéfdesignéra značky Audi Marca Lichteho.

Diskuze Audi Brand Talks s vysoce postavenými hosty o zajímavých tématech

Diskuzí Audi Brand Talks se zúčastnila mimo jiné Hildegard Wortmannová, členka představenstva společnosti Audi, odpovědná za marketing a prodej, a Henrik Wenders, vedoucí značky Audi.

Oliver Kahn

Zástupci značky Audi vedli dialog s mnoha zajímavými hosty, například s Oliverem Kahnem, předsedou představenstva klubu FC Bayern Mnichov, nebo Nico Rosbergem. V rámci pódiových diskuzí se návštěvníci dozvědí zajímavé informace o strategii značky Audi, jejíž pozornost se zaměřuje na hodnoty a potřeby lidí.

Přednášky na témata „interiér budoucnosti“ nebo „autonomní jízda“ vysvětlí, jakým způsobem budou  automobilovou budoucnost utvářet ústřední témata, jakými jsou trvalá udržitelnost, digitalizace, design nebo sportovní výkony. Podrobně zde bude představena také studie Audi grandsphere concept.

Automatizovaná jízda: Předváděcí jízdy v parkovací budově Messe West

O praktických přínosech automatizované jízdy se mohou návštěvníci autosalonu IAA Mobility 2021 přesvědčit v parkovací budově Messe West. Odborníci ze společnosti CARIAD, dceřiné firmy koncernu Volkswagen zaměřené na automobilový software, zde budou několikrát denně předvádět funkci automatizovaného bezobslužného parkování AVP (Automated Valet Parking). AVP označuje autonomní jízdu bez řidiče v oblasti nízkých rychlostí, manévrování a zaparkování vozidla v příslušně vybavené parkovací budově. Disponuje-li automobil nezbytným stupněm technologie automatizované jízdy a je-li v parkovací budově nainstalovaná příslušná infrastruktura, dokáže tato funkce zaparkovat vůz samočinně a bez řidiče.

Účast společnosti AUDI AG na IAA završuje doplňková výstava vozidel na mnichovském letišti – k vidění jsou vozy Audi RS e-tron GT*, Audi e-tron S*, Audi e-tron S Sportback*, Audi Q4 e-tron* a Audi Q4 Sportback e-tron*.Vydáno: 8.září 2021, v Výstavy a veletrhy.
Zdroj: Jiří Rozkošný