Oba vystavovatelé v minulosti pořádali konkurenční automobilové a motocyklové výstavy. Spojí se i pražské autosalony?

Autoshow Praha začalo premiérou Kaipanu

Tiskovou konferencí začal v pražských Holešovicích 21. ročník výstavy Autoshow 2018. Značka Kaipan poté ve světové premiéře ukázala svůj nový omlazený roadster.

Jednotlivé značky jsou letos zastoupeny především automobilovými dealery, ale také samotnými výrobci a dovozci. K vidění jsou téměř dvě desítky výstavních premiér osobních automobilů, které byly v nedávné době uvedeny na český trh.

Autoshow 2018 Kaipan

Malosériový výrobce sportovních otevřených vozů Kaipan se předvedl s omlazeným roadsterem 57A .

Autoshow 2018 pravé křídlo (1)

Největší výstavce, pražský NH Car, ukazuje Škodu Fabia po faceliftu a nové vrcholné provedení modelu Kodiaq, verze Laurin a Klement.

Autoshow 2018 střed

Z ostatních novinek můžeme jmenovat Alfu Romeo Stelvio QV s motorem Ferrari. To, že většina novinek se nese ve znamení kategorie SUV a crossover, dokazuje i nová Dacia Duster.

Značka Ford je zastoupena třemi novinkami. Novým malým crossoverem Ecosport, inovovaným legendárním sportovním Mustangem a luxusním minibusem Tourneo Custom.

Zcela nové je SUV E-Pace od prémiové značky Jaguar. Jde o menšího sourozence modelu F-Pace. Další prémiová značka Mercedes-Benz poprvé představí třetí generaci čtyřdveřového kupé CLS a nový pick-up Mercedes-Benz třídy X. Své želízko v ohni v kategorii SUV má i Mitsubishi, konkrétně nový model Eclipse Cross vybavený zážehovým turbomotorem 1,5 litru.

Japonská značka Subaru poprvé představuje nový model XV. Tuto kategorii doplnily i novinky od automobilek Volkswagen a Volvo, konkrétně modely T-Roc a XC40.

Zcela poprvé se české veřejnosti představuje značka Dodge zastoupená oficiálním dovozcem. Z trojice modelů bude stát za pozornost zejména kupé Challenger SRT Hellcat s motorem o výkonu přes 700 koní. Půjde tak o jeden z nejvýkonnějších exponátů výstavy.

Venkovní plocha před Průmyslovým palácem je věnována především užitkovým vozům. Nedílnou součástí autosalónu Autoshow Praha 2018 bude opět doprovodný program.

TK Autoshow Incheba 2018Vydáno: 12.duben 2018, v Eventy, ExpressAuto, Výstavy a veletrhy.
Zdroj: TKI Autoshow, Erich Handl, Holešovice