Babiš: Češi mají šanci u marockých automobilek

Premiér Andrej Babiš ukončí dvoudenní návštěvu Maroka, kde jedná hlavně o hospodářské spolupráci. Obě země budou podle něj spolupracovat v automobilovém průmyslu a české firmy by se mohly stát subdodavateli automobilek v Maroku.

V Casablance by měl Babiš odpoledne zahájit česko-marocké podnikatelské fórum. Předsedu vlády na cestě doprovázejí zástupci čtyř desítek českých firem.

Už v první den návštěvy podepsala česká strana s marockou dohodu o hospodářské spolupráci.  Marocké království je největším výrobcem automobilů v Africe, uvedl Babiš.

Ještě před zahájením podnikatelského fóra by se měl premiér v Rabatu sejít s předsedou sněmovny Habíbem El Malkím. S ním by měl jednat nejen o vzájemném obchodu a spolupráci v průmyslu, ale i o migraci. Mezi oběma městy by měl pak předseda vlády s menším doprovodem cestovat rychlovlakem, jehož provoz začal slavnostně v polovině listopadu. Zhruba stokilometrová trasa by neměla zabrat ani půl hodiny.Vydáno: 5.prosinec 2018, v News, Zakázky & Příležitosti.
Zdroj: ČT 24