Bridgestone má celoroční cestovní pneumatiku

Bridgestone představuje celoroční cestovní pneumatiku Weather Control A005. Konstrukcí pneumatiky vychází dodavatel vstříc požadavkům spotřebitelů na celoroční komfort a bezpečnost.

„Pro řidiče, kteří chtějí mít kontrolu nad vozem se stejnými pneumatikami po celý rok bez ohledu na to, zda panuje slunečné počasí, či deštivé nebo příležitostně i sněhové přeháňky, jsme chtěli zkonstruovat celoroční pneumatiku, jež jim poskytne jistotu spolehlivého provozu bez kompromisů v oblasti bezpečnosti. A tohoto cíle jsme dosáhli s pneumatikou Bridgestone Weather Control A005,“ vysvětluje Laurent Dartoux, vedoucí strategie a marketingu ve společnosti Bridgestone EMEA.

Na vývoji se podíleli koncoví uživatelé

Příběh pneumatiky Weather Control A005 však nezačal na rýsovacím prkně. Bridgestone před zahájením vývoje uskutečnil výzkum, zaměřený na požadavky a očekávání 15 000 koncových uživatelů ohledně celoročních pneumatik a zároveň se jich dotazoval na výzvy, jimž čelí v každodenním provozu. „Řidiči si chtějí být jisti, že si jejich celoroční pneumatiky poradí s nejrůznějšími povětrnostními podmínkami,“ objasňuje Laurent Dartoux. „Výzkum ale ukázal i to, že evropští spotřebitelé si dělají největší starost o bezpečnost na mokru.“

Bezpečnost a provozní vlastnosti

Je zřejmé, že Bridgestone těmto hlasům naslouchal. Pneumatika Weather Control A005, nezávisle testovaná a certifikovaná organizací TÜV SÜD, jedním z nejrespektovanějších nezávislých institutů v Evropě pro zkoušky automobilové techniky, překonala nejlepšího konkurenta na trhu v disciplíně brzdění na mokrém a zasněženém povrchu. Pneumatice Bridgestone Weather Control A005 bylo na informačním štítku EU uděleno také nejlepší hodnocení ve své třídě se známkami A pro adhezi na mokru a C pro valivý odpor (některé rozměry dosahují dokonce hodnocení valivého odporu B).

Pneumatiku Bridgestone Weather Control A005 lze v souladu s legislativními požadavky používat 365 dní v roce díky optimálním provozním vlastnostem na sněhu, které dokládá symbol tří horských štítů a sněhové vločky. Navíc se vyznačuje také vynikající životností, která je srovnatelná s prémiovou letní cestovní pneumatikou Turanza T005.

Bedgestone celoroční

Evropský vývoj a výroba

Za vývoj pneumatiky Bridgestone Weather Control A005 nesou odpovědnost inženýři a chemici z technického centra Bridgestone v Římě (Itálie). Dezén běhounu uspořádali do tvaru písmene V a v jeho krajních částech použili inovativní tvar písmene Z.

Ramenní oblast disponuje drážkami s velkým objemem. Běhoun v kombinaci s optimalizovanou konstrukcí kostry a rovnoměrným rozložením tlaku ve styčné ploše zaručuje provozní vlastnosti, jimiž pneumatika uspokojí očekávání koncových uživatelů z hlediska adheze, hospodárnosti a odolnosti vůči opotřebení. K optimálním provozním vlastnostem pneumatiky přispívá také použití technologie Bridgestone Nano ProTech™ a směsi s vysokým obsahem siliky.

Nabídka

Bridgestone uvedl svou první celoroční cestovní pneumatiku Weather Control A005 na trh v květnu 2018. Sortiment 68 rozměrů pro 15“ až 20“ kola pokrývá hned od začátku 94 % osobních vozů a SUV. V roce 2019 bude nabídka rozšířena o další rozměry.

Krátce po premiéře uvede Bridgestone v listopadu na trh také čtyři rozměry pro malé lehké užitkové vozy. Tyto pneumatiky budou vybaveny technologií DriveGuard, jedinečnou inovací, která umožňuje řidičům pokračovat v jízdě i po ztrátě tlaku.

Bridgestone pneu weather

 Vydáno: 5.červen 2018, v ExpressAuto, Pneu, Pneumatiky.
Zdroj: Bridgestone, Zorka Mašková