Český Siemens letos pořídil 6 elektromobilů

Siemens letos posílil svoji flotilu o šest elektromobilů Volkswagen e-Golf druhé generace. Vozy užívá v závodech v Brně, Drásově, Frenštátu pod Radhoštěm, Letohradu a Mohelnici. Firemní flotila Siemens nyní má 8 plně elektrických vozidel, sedm VW e-Golfů a jedno BMW i3.

Podle metodiky hodnocení NEDC (New European Driving Cycle) mají zakoupené e-Golfy dojezd 300 km a výkon 100 kW. Dodavatelem vozů je Volkswagen Česká republika, dealerem Volkswagen Liberec.

V roce 2014 činily emise CO v České republice 63 tisíc tun, v roce 2018 to je 18 tisíc tun. Společnost Siemens se elektromobilitě věnuje především jako dodavatel nabíjecí infrastruktury. Portfolio nabíjecích stanic značky Siemens pro elektromobily a plug-in hybridy zahrnuje nástěnné nabíjecí stanice a především rychlonabíjecí stanice Triberium 50 kW, které jsou ideálním řešením pro tuzemskou nabíjecí infrastrukturu.

Nabízí široký rozsah výstupního napětí na DC konektorech – 30 až 920 V. Díky tomu jsou schopné efektivně nabíjet elektromobily s různou úrovní palubního napětí trakční baterie.Vydáno: 11.listopad 2018, v Alternativní pohony, Elektromobily, Fleety.
Zdroj: Siemens