Cleverlance sleduje svou uhlíkovou stopu

Česká technologická společnost Cleverlance začala jako první IT firma v České republice systematicky sledovat svou uhlíkovou stopu. V průběhu covidového roku 2020 její stopa poklesla zhruba o třetinu a chce ji v následujících letech pomocí různých opatření kontinuálně snižovat.

Za tímto účelem si Cleverlance nechala od společnosti CI2 vyhotovit licencovaný audit, který se zabývá její uhlíkovou stopou v letech 2019 a 2020. Cleverlance také v souvislosti se snahou o snížení dopadu vlastní činnosti na životní prostředí přijala normu “Systém environmentálního managementu ISO 14001” a vyhovuje již nyní všem jejím požadavkům.

Česká technologická společnost Cleverlance se jako první IT firma v České republice rozhodla koncepčně řešit vlastní uhlíkovou stopu. Prvním krokem se pro ni stal audit od společnosti CI2, který si nechala vyhotovit ke zmapování vlastní uhlíkové stopy v letech 2019 a 2020. Vychází tak nyní z přesných informací o množství CO2, které jsou spojeny přímo i nepřímo s její činností.

Director of Solutions Delivery v Cleverlance Jiří Voldán ke strategii říká: “V Cleverlance dodáváme pro naše klienty systémy, které podporují digitalizaci a šetří čas a nám všem tedy i životní prostředí. I my chceme naše služby poskytovat nejen kvalitně, ale i s ohledem na svět kolem nás. Rozhodli jsme se tedy udělat audit ohledně dopadu naší činnosti na životní prostředí a zjistili jsme, že pokles v mobilitě v covidovém roce způsobil snížení uhlíkové stopy o třetinu. Samozřejmě si uvědomujeme, že po skončení koronavirových opatření naše uhlíková stopa zase o něco vzroste, ale chceme pokračovat v systematických snahách o její další snižování.”

Ke snižování uhlíkové stopy Cleverlance přispívá i skutečnost, že si vybírá pro své kanceláře energeticky úsporné budovy a volí dodávku elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Od svého dodavatele má certifikát odběru 100 % elektrické energie z obnovitelných zdrojů a brněnské kanceláře dokonce disponují energetickým štítkem hodnoty “A”. V neposlední řadě se společnost zaměřila i na firemní vozy. První plně elektrickou Škodu Enyaq zařadila do firemní flotily hned v den jejího uvedení na trh, tedy 13. května 2021.

“Touto strategií bychom se rádi přihlásili k filosofii efektivního a udržitelného rozvoje podnikání v České republice a Evropě obecně. Myslím, že tím posílíme i pouto k těm našim zákazníkům, kteří už smýšlejí obdobně.” dodává Jiří Voldán.Vydáno: 17.srpen 2021, v IT.
Zdroj: Ondřej Tengler