Dacia Spring registruje přes 40 000 objednávek

Dacia nedávno ukázala v Jesenici u Prahy elektromobil Spring. V Evropě si ho už objednalo 40 000 zájemců. Značka slibuje “zpřístupnění elektromobility pro každého”.

Dacia, značka skupiny Renault, využívá know-how získaných skupinou a Aliancí Renault-Nissan-Mitsubishi, průkopníky elektrické mobility po dobu již více než 10 let.

“S více než 40 000 objednávkami za osm měsíců je Spring na skvělém začátku. Zpřístupněním elektromobility pro každého získává Spring jak  zákazníky, kteří již značku Dacia znají, tak většinu nových zákazníků. R-EVolution je v plném proudu,” uvedl Xavier Martinet, obchodní a marketingový ředitel automobilky.

Spring je revoluce (r-EV-olution). “Je to nejlevnější elektromobil na evropském trhu, který zpřístupní elektrickou mobilitu většímu počtu osob,” uvedla značka.

Pod jeho SUV vzhledem se skrývá městské vozidlo s vnitřním prostorem se 4 opravdovými sedadly, jednoduchou a spolehlivou pohonnou jednotkou a dojezdem až 230 km (kombinované WLTP) a 305 km ve městě (WLTP city).

Nová Dacia Spring bude nabízena ve 3 verzích:

• Verze pro širokou veřejnost s možností předobjednání od 19. dubna 2021, s prvními dodávkami na podzim 2021
• Verze Business, pro společnosti pro sdílení automobilů, půjčovny a podnikové flotily, bude v České republice v 1. polovině roku 2022
• 100 % užitkové provedení, zvané Cargo, bez zadních sedadel, k dispozici v průběhu roku 2022 pro dodávky zboží v centrech velkých měst

Na testovací trasu se při premiéře vozu kromě jiných vydali Martin Štěrba a Pepa ŽídekVydáno: 21.listopad 2021, v Alternativní pohony, Elektromobily.
Zdroj: Jitka Skaličková