Elon Musk ukázal Model Y

Tesla začne svůj nový Model Y prodávat v roce 2021, řekl při jeho představení v Los Angeles šéf automobilky Elon Musk. Značka chce reagovat na stále rostoucí zájem o kompaktní SUV.

Podle serveru idnes.cz/auto je dojezd malého SUV s elektrickým pohonem okolo 480 kilometrů, cena má začínat na 39 tisíc dolarů, tedy zhruba 900 tisících korunách. Nový model vychází technicky z nejprodávanějšího modelu značky, kterým je Model 3.

Tesla Model Y má být stejně jako Model 3 hlavním generátorem příjmů kalifornské automobilky specializované na elektromobily. Sedan 3 má být základním modelem, Model Y patří do populární kategorie vozu typu SUV, má nabídku doplnit a přilákat nové zákazníky.

 

„Lidé si budou novou teslu moci objednávat a přizpůsobovat svým představám online,“ uvedl během představení nového vozu šéf společnosti  Elon Musku. Pro rezervaci vozu bude třeba složit zálohu 2500 dolarů.

Do prodeje by se nejprve měla dostat verze Modelu Y s delším dojezdem, jejíž cena bude 47 tisíc dolarů (cca 1,1 milionu korun) a na jedno nabití akumulátorů ujede až 480 kilometrů.

 Vydáno: 15.březen 2019, v ExpressAuto.
Zdroj: idnes.cz/auto, foto Tesla