Ford ukázal hybridy a další novinky v Amsterodamu

Na exkluzivní prezentaci v Amsterdamu ukázal Ford nejen nové modely Kuga, Explorer a Puma, ale též další „elektrifikované“ vozy. Akci nám přiblížil Jiří Duchoň, šéfredaktor magazínu Automobil a zástupce ČR v porotě COTY.

Drakonické zpřísňování emisních limitů vede automobilky k rázným krokům. Po včerejšku se zdá, že připraven je i evropský Ford, jenž zatím vystupoval tak, jako by se jej nucená elektrifikace příliš netýkala. O významu této prezentace vypovídala i skutečnost, že se jí aktivně zúčastnily špičky této firmy.

Úvod prezentace zajistil Steve Armstrong, předseda představenstva Ford of Europe, a celý plán nám důkladně vysvětlil Roelant de Waard, viceprezident pro marketing a služby. Novou generaci typu Kuga uvedl šéfdesignér Amko Leenarts, z USA v budoucnu dovážené velké SUV Explorer pak Joerg Beyer, výkonný ředitel pro vývoj.

A jak to tedy bude? Podobně jako většina konkurence, také Ford hodlá nabízet různé druhy benzíno-elektrických poháněcích soustav. Tzv. mildhybridní pohony (MHEV) jsou určeny menším vozům (Fiesta, Focus), Mondeo dostane klasický hybrid (HEV) a velký Explorer bude dodáván výhradně v plug-in hybridní konfiguraci (PHEV). V řadě Kuga však bude možno vybírat ze všech těchto tří systémů.

U užitkových typů je situace podobná jako u Kugy, Střední Transit Custom tak dostane MHEV i PHEV varianty, velký Transit bude možno objednávat jak s MHEV, tak i v plně elektrickém provedení.

Na závěr pestrého programu různých workshopů ve zvláštním příspěvku vystoupil nový prezident Ford of Europe Stuart Rowley. Do funkce nastoupil teprve v pondělí a jeho úkolem bude zajistit evropské divizi FMC plynulý přechod do elektrické éry. Výše zmíněné vozy do prodejů budou začnou nabíhat již v průběhu letošního roku.

 

 Vydáno: 4.duben 2019, v Elektromobily, Tiskovky, Výstavy a veletrhy.
Zdroj: Jiří Duchoň, šéfredaktor magazínu Automobil a zástupce ČR v porotě volící Vůz roku (COTY)