Tomáš Brada – Manažer marketingu a komunikace GEFCO, Peter Jandura – Manažer rozvoje platformy Moveecar GEFCO, Jan Kranát – COO Carvago, Miloš Mrázek – ředitel logistiky hotových vozů GEFCO

Gefco představilo logistickou platformu Moveecar

Moveecar od společnosti Gefco je nová generace automobilové logistiky na klíč zahrnující všechny úkony související s objednávkou, přepravou, přípravou na předání a samotné předání koncovým zákazníkům. Projekt představili na tiskové konferenci v Praze manažeři firmy společně se šéfem firmy Carvago Janem Kranátem.

Gefco se původně zabývalo logistikou nových vozů. Před dvěma lety vstoupilo úspěšně na trh ojetých vozů a Moveecar je vyvrcholením rozšiřování služeb v tomto segmentu. Při prodeji vozů hrají stále důležitější roli digitální kanály. Fyzické návštěvy u prodejců se postupně snižují, čemuž pomohla i pandemie. Podle průzkumu je 51 procent Evropanů připraveno koupit si auto online. Odpovědí na změny, které se dějí, je právě Moveecar.

Jedním z partnerů Gefca v ČR je internetové tržiště Carvago. Výzvou bylo navrhnout kompletní logistiku od první do poslední míle, propojit datové systémy a zajistit dohled nad všemi činnostmi v reálném čase. Pomocí platformy Moveecar tak Carvago může využívat širokou škálu služeb:

  • Kontrola vozidla online přes aplikaci při nakládce a při doručení do logistického centra
  • Doručení vozidla mezi zeměmi EU
  • Skladování vozidel v prostorech GEFCO
  • Technická kontrola fyzického stavu vozidla na Tech Yardu a kontrola jeho softwaru včetně fotografií 360°
  • Oprava nalezených poškození, umytí interiéru a exteriéru, tepování, dezinfekce ozonem či instalace tažných zařízení a dalších doplňků
  • Zabezpečení STK už do 24 hodin
  • Registrace vozidla
  • Finální testovací jízda GEFCO specialistou
  • Doručení auta koncovému zákazníkovi

Platforma Moveecar je velmi variabilní a lze ji přizpůsobit každé partnerské skupině na míru. Partnerskými skupinami jsou půjčovny aut, leasingové společnosti, dealeři, online tržiště a poskytovatelé mobility. V rámci každé skupiny lze nadefinovat přesně požadovaný set služeb.

Platforma Moveecar je součástí webových stránek partnera a umožňuje jeho zákazníkům vyplnit objednávku, sledovat její průběh online a informovat se o aktuálním stavu jednotlivých položek dodávky. Pro všechny zúčastněné je zajištěna plná vizibilita toků včetně sledování a měření zákaznické spokojenosti.

 Vydáno: 27.září 2021, v Informace z trhu, Logistika.
Zdroj: TK Gefco