Italské motorky bude do ČR dovážet Faber

Výhradním dovozcem motocyklů Piaggio, Vespa, Aprilia a Moto Guzzi do ČR byl dosud A-spirit. Od 1. ledna 2017 je novým importérem Faber Moto se sídlem v Brně. Poprvé se představí na nadcházejícím Motosalonu v Praze-Letňanech, který se uskuteční 2. až 5. března 2017.

„Mám velkou radost, že naše rodinná firma Faber navazuje novými obchodními aktivitami v České republice na své počátky, v nichž byla spjata se slavnou československou motocyklovou značkou JAWA v padesátých letech minulého století. Jako nový výhradní dovozce vstupujeme na český trh, abychom českým fanouškům jedné stopy nabídli široký sortiment kvalitních motocyklů legendárních italských značek,“ říká Josef Faber, ředitel společnosti Faber Moto.

„V současnosti rozšiřujeme a zkvalitňujeme současnou síť autorizovaných prodejců námi zastupovaných značek Piaggio, Vespa, Aprilia, Moto Guzzi, abychom mohli našim zákazníkům poskytovat nejvyšší úroveň prodejních i poprodejních služeb,“ dodává Adam Žert, Country manager Faber Moto.

fabermoto_logo

Faber Moto zve fanoušky motocyklů do své expozice na Motosalonu v Praze-Letňanech

První oficiální veřejná prezentace nového dovozce skútrů a motocyklů, který na českém trhu zastupuje od začátku letošního roku italské značky Aprilia, Moto Guzzi, Vespa, Piaggio, se uskuteční již za dva týdny na pražském Motosalonu. Faber Moto zve všechny fanoušky motocyklů do své expozice, kde jim ve dnech od 2. do 5. března 2017 půvabné hostesky představí největší novinky současného sortimentu – mimo jiné také novou barevnu paletu Vespa, které bude vévodit model Vespa 946 (RED) ve výrazné rudé barvě.

Speciální model vznikl na podporu Světového fondu bojujícího proti zákeřným nemocem. Z každého prodaného kusu tak půjde 150 dolarů na účet fondu, který podporuje pacienty zasažené AIDS, tuberkulózou nebo malárii. Mezi jeho významné přispěvatele se řadí také Bill Gates. Z dalších zajímavostí jmenujme Piaggio Beverly Police, Moto Guzzi V7 III či Aprilia Dorsoduro 900 a RSV4. V připraveném fotokoutku se budou moci zájemci „zvěčnit“ s legendární Vespou a rovnou sdílet své zážitky z výstavy se svými přáteli na sociálních sítích.

Téměř 70 let zkušeností s dovozem a prodejem motocyklů

Faber Moto se sídlem v Brně je dceřinou společností rakouské rodinné firmy Faber GmbH, kterou založil Josef Faber senior již v roce 1948. Faber působil ve svých začátcích jako importér československých motocyklů JAWA a postupně se vypracoval na významného hráče na rakouském trhu s motocykly i souvisejícími produkty, příslušenstvím a servisními službami.

Například spolupráce s italskou značkou Piaggio trvá přes půlstoletí, konkrétně funguje od roku 1964! Faber v současnosti nabízí v Rakousku pět hlavních motocyklových značek, s nimiž drží 29 % celkového trhu s jednostopými vozidly a 46 % v segmentu skútrů.Vydáno: 24.únor 2017, v Dovozci, Motocykly, Motodealers, Výstavy a veletrhy.
Zdroj: Faber