Linde má v Praze stanici na CNG

Linde Material Handling spustila v Praze provoz plnicí stanice na stlačený zemní plyn pro své vozíky a služební volkswageny.

Bude zde možné tankovat CNG nejen do vysokozdvižných vozíků, ale i do flotily firemních osobních vozů společnosti. Očekávané úspory na pohonných hmotách by měly dosáhnout až 450 tisíc korun za rok.

Plnicí stanice CNG společnosti Linde Material Handling Česká republika (dále jen Linde MH) byla vybudována v sídle firmy v pražských Malešicích a rychlé plnění umožňují 4 tlakové nádoby o objemu 840 litrů. Ty jsou plněny čtyřmi kompresory s celkovým hodinovým výkonem 20 m3 na tlak 250 barů.

Dodavatelem technologie je společnost MOTOR JIKOV Strojírenská . Výstavba plnící stanice trvala včetně plánovací fáze a schvalovacího procesu necelý jeden rok.

Linde MH nabízí na českém trhu vysokozdvižné vozíky na stlačený zemní plyn již od roku 2008. Nárůst poptávky a rozhodnutí o obnově vlastního parku služebních osobních vozidel s pohonem CNG vedlo Linde MH k realizaci této investice.

Zároveň s vybudováním čerpací stanice na stlačený plyn bylo pořízeno jedenáct služebních osobních automobilů značky VW s pohonem na stlačený zemní plyn pro obchodní zástupce a management.

„V pohonu na CNG vidíme budoucnost nejen v manipulační technice. To, o čem jsme přesvědčeni a co nabízíme našim zákazníkům, jsme tedy aplikovali i na provoz naší vlastní flotily osobních automobilů,“ říká Jindřich Kotyza, jednatel společnosti Linde Material Handling Česká republika s.r.o.

Úspory nákladů na PHM se pohybují ve srovnání s naftovými či benzínovými motory mezi 40 až 50 %. Linde MH proto s výhledem do roku 2016 plánuje převést více než polovinu své flotily osobních vozů na CNG pohon.Vydáno: 22.říjen 2012, v Čerpadla CNG/LPG.