Linde MH dodala vozíky na CNG do ČSAD Jihotrans

Linde Material Handling, výrobce manipulační techniky a poskytovatel logistických a skladových řešení, realizoval dodávku nových vysokozdvižných vozíků na stlačený zemní plyn do společnosti ČSAD Jihotrans České Budějovice.

Vozíky s nosností 4 tuny použije tento stálý zákazník Linde MH pro optimalizaci manipulačních procesů a slibuje si od nich i úspory ve výdajích na pohonné hmoty.

Linde MH dodala do ČSAD Jihotrans vysokozdvižné vozíky s označením H40 NG řady 394, které se vyznačují dobrou manévrovatelností, výbornou viditelností obsluhy díky konstrukci stožáru vozíku a v neposlední řadě také vysokým komfortem pro řidiče. Pohon vozíku je na stlačený zemní plyn (CNG) a vozíky budou využívat nedávno otevřenou plnicí stanici CNG postavenou společností Bonett Gas Investment přímo v areálu skláren O-I Manufacturing Czech Republic, v závodě Nové Sedlo, pro který ČSAD Jihotrans logistiku zajišťuje.

„Naše vysokozdvižné vozíky Linde MH, které jsme do ČSAD Jihotrans dodali, pomohou k optimalizaci logistických procesů a přinesou významnou úsporu nákladů na pohonné hmoty,“ říká Ing. Jindřich Kotyza, jednatel společnosti Linde Material Handling Česká republika s.r.o., a dodává, „jsme rádi, že se ČSAD Jihotrans připojil k novému trendu, který na trhu s manipulační technikou CNG vozíky představují.“

Linde MH vyrábí a na českém trhu nabízí vozíky na CNG od roku 2006. O tom, že pohon na stlačený zemní plyn má budoucnost, hovoří Ing. Jindřich Kotyza: „Úspory nákladů na pohonné hmoty manipulační techniky mohou dosáhnout v porovnání s dieslovými či naftovými motory 40 až 50 %. Proto jsme přesvědčeni, že CNG pohony mají před sebou skvělou budoucnost a například naše společnost v loňském roce přešla i s flotilou osobních firemních vozů na stlačený zemní plyn.“Vydáno: 8.únor 2013, v Čerpadla CNG/LPG.