Linde MH ukazuje novinky na veletrhu WOMH 2018

Linde MH předvádí nové technologie v oblasti logistiky na veletrhu World of Material Handling 2018, který se koná v německém Mannheimu od 4. do 15. června 2018.

Linde Material Handling představila v Mannheimu kromě jiného svoje průkopnické řešení pro VNA vozíky – aktivní asistenční systém Active Stability Control (ASC).

Je navržen tak, aby nerovnosti podlahy neovlivňovaly provoz VNA vozíků. Tato inovativní technologie umožňuje rychlou a bezpečnou jízdu v úzkých skladových uličkách mezi vysokými regály a pro provozovatele to znamená zásadní omezení nákladů na výstavbu a úpravy podlah pro nasazení VNA vozíků.

Linde_Active Stability Control_1

Kvalita povrchu podlahy hraje v intralogistice důležitou roli. Zejména ve skladech s vysokými regály a úzkými uličkami obsluhovanými VNA vozíky s výškou zdvihu až 18 metrů, kde jsou minimální vzdálenosti mezi vozíkem a regálem. Nerovnosti povrchu podlahy, dokonce i milimetrové, mohou způsobit nebezpečné rozkolísání vozíku.

Mnoho let to byl pro provozovatele VNA vozíků skutečný problém. Pokud podlaha neměla potřebnou kvalitu podle požadavků směrnice německého sdružení VDMA (Svaz německého strojírenského průmyslu), musela být vrchní plocha dokonale vyrovnána, aby se vytvořila bezpečná jízdní trasa. To si často vyžádalo investici mnoha tisíc eur. Pokud se podlaha vhodně neupravila, rychlost vozíku musela být z bezpečnostních důvodů omezena, což vedlo ke snížení výkonu při manipulaci a bránilo zvýšení produktivity.

Linde WOMH hosteska

Nová technologie od Linde Material Handling je skutečnou revolucí pro aplikace ve výškových skladech s úzkými uličkami. Systém ASC neustále monitoruje povrch podlahy pomocí mechanických a elektronických senzorů. Pokud je v uličce detekována nepravidelnost povrchu, kola vozíku na straně skladu ji okamžitě vykompenzují a zabrání, aby se vozík vychýlil do strany. Díky tomu je trvale udržován v bezpečné a stabilní pozici.

Vysoká produktivita zaručena

Nový asistenční systém ASC nabízí zásadní výhodu. Umožňuje dosáhnout v uličce maximální rychlosti 14 km/h a výšky zdvihu až do 18 metrů nejen na dokonale hladkých podlahách dle standardů VDMA. Nerovnost až do deseti milimetrů mezi levou a pravou stopou pojezdu je kompenzována v rámci běžné bezpečnostní mezery mezi vozíkem a regálem. V praxi to znamená, že stačí kvalita podlahy dle nižších požadavků normy DIN 18202 (tabulka 3, řádek 3), jelikož boční výchylka vozíku je ihned vyrovnávána. Řidič VNA vozíku proto může jet stále rychle a bezpečně.

Linde WOMH Němka

„Nová technologie je zvláště zajímavá pro ty zákazníky, kteří skladují v pronajatých halách a nemohou ovlivnit kvalitu podlahy,“ říká Anna Keilbach, Product Manager Very Narrow Aisle (VNA) z Linde Material Handling, a dodává:

„Díky technologii ASC mohou nyní provozovatelé plně využívat vysoké produktivity systémových vozíků Linde K-Modular.“ Nicméně, i v případě nově budovaných skladů stojí za to vybavit K-vozíky systémem ASC. Anna Keilbach vysvětluje: „Často ani nově položené podlahy nevyhovují požadavkům kvality. Systémem ASC je u zákazníků používajících naše vozíky tato komplikace odstraněna.“ Anna Keilbach dále zdůrazňuje, že důležité je odborné poradenství: „Naši specialisté na místě zanalyzují situaci a doporučí zákazníkovi nejlepší řešení. Pro nasazení VNA vozíků často hrají klíčovou roli i malé detaily.“

Systémem ASC doplnila společnost Linde Material Handling své portfolio technických asistentů pro zajištění maximální stability. Když byla před šesti měsíci uvedena nová generace systémových vozíků K-Modular, byl současně představen systém DRC (Dynamic Reach Control), řešení, které snižuje výchylku sloupu během naskladňování a vyskladňování palet. Zdvihový stožár zůstává stabilní, takže zboží může být precizně uloženo i v maximální výšce zdvihu, aniž by řidič musel čekat, až se ustálí výkyv sloupu. Tím dochází ke zvýšení produktivity oproti standardní verzi vozíku bez tohoto systému až o 20 %.

Linde Material Handling GmbH

Linde Material Handling GmbH je členem KION GROUP a patří mezi nejpřednější světové výrobce vysokozdvižných a skladových vozíků a dodavatele řešení a služeb pro intralogistiku. Společnost má svou síť pro prodej a servis ve všech důležitých regionech více než 100 zemí. Ve fiskálním roce 2017 zaznamenala Linde MH EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) celkové příjmy ve výši přibližně 3,1 mld. eur a zaměstnávala celkem cca 11 tisíc zaměstnanců. Celosvětové prodeje vozíků Linde v roce 2017 přesáhly 124 tis. kusů.Vydáno: 13.červen 2018, v Logistika, Vysokozdvižné vozíky.
Zdroj: Linde MH, WOMH 2018