Novináři začali testovat novou Škodu Fabia

Škoda uspořádala 10. srpna na ruzyňském letišti národní prezentaci letošní verze modelu Fabia. Vůz představil PR manažer pro tuto modelovou řadu Pavel Jína. Novináře pak čekala testovací jízda do bývalé drátovny v Libčicích nad Vltavou.

„Čtyři roky po uvedení třetí generace na trh prošla ŠKODA FABIA modernizací, která přinesla nové designové prvky a technické novinky. Poprvé FABIA nabízí LED přední světlomety, LED zadní skupinové svítilny a osmnáctipalcová kola z lehké slitiny dostupná pro karosářskou verzi hatchback,“ uvedl Jína.

Škoda Fabia 2018 Libčice drátovka

Designéři dali nový ráz sdruženému panelu přístrojů a přidali do nabídky nové materiály sedadel zajišťující pohodlí interiéru. Rozšířena byla i nabídka asistenčních systémů a prvků Simply Clever.

Škoda Fabia drátovna Libčice 2018

 

Portfolio motorů zahrnuje tři agregáty, jejichž výkonové spektrum sahá od 55 kW (75 k) do 81 kW (110 k). Motor 1,0 MPI o výkonu 44 kW (60 k) naběhne v průběhu roku. Oba motory TSI jsou nově vybaveny filtrem pevných částic.Vydáno: 10.srpen 2018, v Dovozci, ExpressAuto, Tiskovky.