Novinky roku 2019: SUV i nové elektromobily

I když mnozí škarohlídové předpovídají lehký útlum prodejů osobních automobilů, výrobci přicházejí v letošním roce s řadou nových modelů. Objeví se například osmé pokračovány ságy VW Golf i městské SUV Škoda Kamiq.

Trend obliby SUV pokračuje a jednotlivé automobilky na něj slyší. A tak se v showroomech zaujmou místo třeba nový Mercedes GLA, inovovaný VW Tiguan či Nissan Juke, silná verze VW T-Roc. Čínský výrobce Lynk & Co chce vrhnout na trh dvě kompaktní SUV a nová značka Cupra uvede sportovní model Ateca.

V kompaktní třídě je očekáván nástup osmé generace VW Golf, což by mělo automobilový trh pořádně zasáhnout. Ve samozřejmě Wolfsburgu tvrdí, že půjde o nejlepší Golf v historii značky. Konkurovat mu budou například Seat Leon či Audi A3, abychom zůstali v koncernových vodách. Na startovní čáře však budou připraveni další soupeři, například Mazda3, Kia ProCeed, Škoda Scala i Škoda Octavia, BMW 1 či Mercedes-Benz třídy B.

Samozřejmě se nová provedení modelů zaměří i na hybridní a elektrický pohon. Porsche chystá model Taycan, nový Opel Corsa dostane také elektrickou verzi, homologační požehnání k evropskému prodeji dostal také elektromobil Tesla Model 3.Vydáno: 11.únor 2019, v ExpressAuto.
Zdroj: autobild.de, foto Kia Motors