Renault začal prodávat pick-up Alaskan

Po představení v Kolumbii byl Renault ALASKAN uveden na latinskoamerické trhy, kde mají pick-upy silnou tradici. V Evropě se prodává od listopadu 2017. Co vůz nabízí?

ALASKAN se v Evropě prodává ve verzi dvojkabina s pohonem 4×4. Nabídka se bude postupně rozšiřovat na základě požadavků trhu.  ALASKAN se vyrábí v továrně Nissan v Barceloně.  Mnoho podnikatelů, obchodníků a farmářů hledá robustní a víceúčelový vůz, který dokáže přepravit těžká břemena, ale současně jim nebo jejich rodině poskytne vysoký komfort.

Rozsáhlé možnosti přestaveb modelu ALASKAN rovněž umožňují splnit požadavky stavebních firem, přepravců zboží nebo pracovníků v oblasti lékařské péče. Někteří zákazníci také hledají prostorný vůz, jehož komfortní interiér dostojí požadavkům na osobní vůz, a přitom se současně díky velké ložné ploše a schopnosti táhnout přívěs skvěle hodí pro volnočasové aktivity v jakémkoliv terénu.

Alaskan 2

Díky víceprvkovému zavěšení zadní nápravy je ALASKAN jedním z mála pick-upů, které profitují z konstrukce charakteristické pro velká SUV. Hlavním přínosem je výrazně lepší tlumení hluku a vibrací od kol a tím i vyšší komfort cestujících. Podvozek se žebřinovým rámem je produktem aliance Renault – Nissan. Propůjčuje vozu užitečné zatížení více než jednu tunu a výjimečnou schopnost táhnout bržděný přívěs o hmotnosti 3,5 tuny. Zadní sklopná stěna ložné plochy má nosnost až 500 kg.

Alaskan 3

Díky kombinované spotřebě od 6,3 l / 100 km a emisím CO2 167 g / km (homologace v kombinovaném cyklu NEDC) je model ALASKAN nejúspornějším vozem ve svém segmentu. ALASKAN je vybaven čtyřválcovým dieselovým motorem Renault 2,3 l dCi, k dispozici s jedním (160 koní) nebo dvěma turbodmychadly (190 koní), který byl uveden již v modelu Renault MASTER. Technologie twin-turbo sestává z malého turbodmychadla, které zajišťuje dostatečný točivý moment a pružnost v nižších otáčkách a velkého turbodmychadla pro výkon ve vyšších otáčkách. K dispozici je ve verzi s šestistupňovou manuální převodovkou nebo s automatickou převodovkou se 7 stupni.

Alaskan 4

ALASKAN nabízí tři režimy pohonu. Režim pohonu zadních kol (2WD)S tímto typem pohonu určeným pro normální jízdní podmínky je výkon směřován pouze na zadní nápravu.  Tento režim se hodí pro každodenní užití, umožňuje úspornou jízdu a vozidlo díky němu perfektně sedí na silnici. Režim pohonu všech kol, (4WD High)Tento režim přenáší výkon na všechna čtyři kola, je vhodný na kluzkém povrchu.
Lze jej aktivovat do rychlosti 60 km/h, je vhodný do méně náročného terénu nebo pro případ částečné ztráty trakce: na mokré silnici nebo štěrku. Režim 4WD High funguje do rychlosti 100 km/h. Režim pohonu všech kol s redukcí (4WD Low)I tento režim přenáší výkon na všech na čtyři kola, využívá však dodatečné redukční převodovky, aby zlepšil trakci a ovladatelnost v extrémním terénu. Může být aktivován pouze po zastavení a je perfektní pro použití v nejextrémnějším terénu a v případě úplné ztráty trakce: na písku, sněhu, v hlubokém blátě…

Alaskan 5
ALASKAN nabízí v rámci segmentu pick-upů neobvykle vyspělou funkci: 360° kamerový systém. Umožňuje rozhled v úhlu 360° díky čtyřem kamerám umístěným v přední masce, na vnějších zpětných zrcátkách a na zadních dveřích. Obraz všech čtyř kamer se zobrazuje na centrálním displeji a poskytuje řidiči lepší představu o přesné pozici vozidla. Systém funguje do rychlosti 10 km/h, usnadňuje manévrování při vyhýbání se překážkám, ať už ve městě, na silnici nebo při prozkoumávání obtížného terénu. K dispozici jsou rovněž zadní parkovací senzory. Pomocí zvukového signálu upozorňují na překážky umístěné za vozidlem a couvací kamera zobrazuje vodící linky na sedmipalcovém displeji.
Alaskan 6
Renault  nabízí širokou paletu přestaveb pro zákazníky modelu ALASKAN: policejní vozidla, požární vozidla, vozidla nehodové služby, s jeřábem, sanitky…K dispozici je rovněž řada přestaveb pro volný čas, které splňují požadavky soukromých zákazníků, včetně obytných nástaveb. Renault Alaskan bude k dispozici od 737 900 Kč bez DPH ve verzi Life s motorizací dCi 160.
Alaskan 7


Vydáno: 26.říjen 2017, v Dovozci, Novinky, Prodejci.
Zdroj: TZ Renault