Duel mezi ČSOB a ČS uspořil CO2

Zaměstnanci skupiny ČSOB a jejího největšího konkurenta České spořitelny se v měsíci říjnu zapojili do soutěže o zelené kilometry a při dojíždění do zaměstnání volili takovou dopravu, která zatěžuje životní prostředí co nejméně.

Během této doby se jim společně podařilo nasbírat téměř 865 tisíc zelených kilometrů a tím ušetřit 97 tun CO2 (uhlíkové stopy).  Z výsledků soutěže je zřejmé, že zaměstnanci obou finančních skupin to s odpovědným a ekologickým chováním myslí vážně, a že je běžnou součástí jejich každodenního života. Zkrátka, zvítězili všichni, kteří se zapojili.  

Přátelské klání ve sbírání zelených kilometrů během cesty do práce a z práce končí. Do výzvy se zapojilo přes 2 600 zaměstnanců skupiny ČSOB a České spořitelny, kteří společně nasbírali 864 731 zelených kilometrů. Za zelené kilometry byly považovány ty, které byly zdolány ekologickým způsobem – chůzí, během, jízdou na kole, nebo třeba jízdou na elektro skútru či v elektromobilu. Započítávalo se využití MHD a práce z domova, kdy se nevytváří žádná uhlíková stopa dojížděním.

„Zelená výzva mezi skupinou ČSOB a Českou spořitelnou skončila, ale doufáme, že si zaměstnanci našli něco, co jim přináší uspokojení a radost a budou stejně úspěšně pokračovat. Díky za všechny zelené kilometry. Chceme inspirovat i jiné společnosti v ČR a jejich zaměstnance, aby zkusili totéž,“ říká John Hollows, generální ředitel skupiny ČSOB. 

„Jsme rádi, že se zapojili naši zaměstnanci napříč všemi regiony a šli do toho s námi. Souboj v zelených kilometrech, do kterého ČSOB vyzvala Českou spořitelnu, je u konce. Vítězové jsou všichni, kteří se zapojili. Dělali jsme užitečnou věc nejen pro sebe, ale i pro naši planetu. Lidé, kola, koloběžky, tenisky – to všechno dostalo zabrat. Díky tomuto klání jsme nastartovali zdravější způsob pohybu a vyzkoušeli zelenější alternativy dopravy, ale také prospěli životnímu prostředí,“ doplňuje Petr Hutla, člen představenstva ČSOB zodpovědný za Řízení úvěrů, Public affairs a společenskou odpovědnost.Vydáno: 4.listopad 2021, v Banky, CSR.
Zdroj: Pavla Kuklová