Hyundai Santa Fe má 5 hvězdiček Euro NCAP

Nový Hyundai Santa Fe získal maximální bezpečnostní hodnocení s pěti hvězdičkami od nezávislé organizace Euro NCAP, která testuje bezpečnost automobilů.

Čtvrtá generace modelu Hyundai Santa Fe, velkého SUV segmentu D, absolvovala náročné testy Euro NCAP s výbornými výsledky ve všech čtyřech kategoriích, přičemž mimořádně přesvědčivé bylo hodnocení v kategoriích ochrany dospělých cestujících a dětí. Santa Fe chrání své cestující rozsáhlou bezpečnostní výbavou, která zahrnuje mimo jiné vyspělé prvky aktivní bezpečnosti a asistenční systémy, stejně jako velmi tuhý skelet karoserie.

Čtvrtá generace modelu nabízí jednu z nejlepších bezpečnostních výbav ve své třídě, včetně bezpečnostních funkcí, které v Santa Fe slaví premiéru v rámci automobilového průmyslu. Soubor prvků aktivní bezpečnosti a asistenčních systémů Hyundai SmartSense zahrnuje mimo jiné asistenta pro sledování slepého úhlu, asistenta pro odvrácení kolize s překážkou vpředu včetně detekce chodců, asistenta zabraňujícího kolizi s vozidly přijíždějícími ze stran při couvání, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu, upozorňování na cestující vzadu, asistenta pro bezpečné vystupování, který zabraňuje nehodám způsobeným otevřením dveří v situacích, v nichž se zezadu přibližují vozidla, a asistenta pro sledování omezení rychlosti.

Pasivní bezpečnost optimalizuje vyšší tuhost karoserie, která chrání cestující v případě kolize. Díky většímu počtu dílů vyráběných metodou tváření za tepla, včetně tvrzení a většímu podílu spojů a svarů, uskutečňovaných speciálními metodami, se podařilo snížit hmotnost vozu a zároveň zajistit nejvyšší úroveň pasivní bezpečnosti. Odolná a lehká karoserie zvyšuje jízdní dynamiku i bezpečnost cestujících. Vysokopevnostní oceli mají v konstrukci skeletu karoserie modelu Santa Fe podíl plných 57 %, což je nejvyšší hodnota ze všech vozidel značky Hyundai.

Automobily Hyundai pravidelně získávají nejvyšší hodnocení bezpečnosti Euro NCAP. Maximální pětihvězdičkové hodnocení v neustále náročnějších testech bezpečnosti obdržely v poslední době mimo jiné modely Hyundai i30, Kona, Tucson, Santa Fe a Ioniq. Zcela nový Hyundai Nexo se nedávno stal prvním elektromobilem s palivovými články, který dosáhl rovněž nejvyššího pětihvězdičkového celkového hodnocení v testech bezpečnosti Euro NCAP.

 Vydáno: 6.prosinec 2018, v ExpressAuto.
Zdroj: Hyundai