Seat bude prodávat elektrickou koloběžku

Seat se rozhodl investovat do mikromobility mimo jiné i výrobou stylové, zábavné a moderní elektrické koloběžky eXS KickScooter powered by Segway, jejíž cena na českém trhu je 16 299 korun.

Koloběžka eXS KickScooter je výsledkem spolupráce mezi značkou Seat a společností Segway. Navržena byla speciálně pro potřeby značky. Seat eXS je speciálně vybaven individualizovatelným dekorativním osvětlením, LED světlomety vpředu i vzadu, systémem proti odcizení, tempomatem nebo také LCD displejem. Mimo to nabídne i trojici jízdních režimů (Limit, Normal, Sport), integrovaný stojánek nebo možnost sledování stavu baterií přes mobilní aplikací Segway-Ninebot. Koloběžka přijíždí na 8palcových plných kolech s tlumiči. O bezpečné zastavení se s jistotou postará elektronická brzda s ABS, které sekunduje šlapací mechanická brzda. Koloběžka samozřejmě disponuje brzdovým světlem.

 

eXS KickScooter má hmotnost pouhých 12,5 kilogramu. Dojezd je standardně 25 kilometrů, ale je možné jej dodatečným akumulátorem prodloužit na 45 kilometrů. Kapacita baterií je 187 Wh (5200 mAh) při 36 V, a maximální výkon elektromotoru je 700 W. Maximální rychlost, kterou je možné s koloběžkou Seat eXS KickScooter dosáhnout, je 25 km/h (s dodatečným akumulátorem 30 km/h) a zvládne až 10% stoupání. Doba nabíjení koloběžky je pouhých 3,5 hodiny. Maximální nosnost je 100 kilogramů a doporučená výška jezdce je mezi 120 a 200 centimetry.

Seat eXS KickScooter powered by Segway bude k dispozici u všech dealerů značky od dubna tohoto roku. Doporučená zákaznická cena je 16 299 Kč včetně DPH.Vydáno: 2.duben 2019, v ExpressAuto.
Zdroj: Seat