Škoda otevřela techcentrum v indickém Pune

ŠKODA AUTO a Volkswagen Group India otevřely 19. ledna nové Technologické centrum v indickém Pune. Slavnostního otevření se zúčastnil český premiér Andrej Babiš a další členové vlády. Jaké jsou plány značky v Indii?

Značka ŠKODA byla koncernem Volkswagen pověřena vedením projektu INDIA 2.0 a bude tak zodpovědná za plánovanou modelovou ofenzívu koncernu Volkswagen na indickém trhu.

V novém Technologickém centru bude 250 specialistů vyvíjet vozy vytvořené na míru požadavkům zákazníků na indickém subkontinentu. Maximální blízkosti k trhu dosáhne ŠKODA AUTO pomocí vysokého stupně lokalizace, která bude dosahovat 95 %. To znamená, že téměř všechny komponenty vozů budou vyráběny v Indii.

Slavnostního otevření se zúčastnil český premiér Andrej Babiš (uprostřed) a další členové vlády. Společnost ŠKODA AUTO zastupovali mj. člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast technického vývoje Christian Strube, Bohdan Wojnar, člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast personalistiky a Gurpratap Singh Boparai, Managing Director společností Skoda Auto India Private Ltd a Volkswagen India Private Limited.

Otevření Technologického centra Škoda Auto a VW v Chakanu u Pune v Indii.

Andrej Babiš, předseda vlády České republiky, při otevření řekl: „Velice mne těší, že společnost ŠKODA AUTO posiluje svou přítomnost a své aktivity v Indii tak významnými investicemi a perspektivními projekty.“Vydáno: 21.leden 2019, v Nezařazené.
Zdroj: Škoda Auto