Speciální série vozu Citroën C1 Urban Ride

Městský vůz Citroën C1, kterého se od roku 2006 prodalo již více než milion kusů, nabídl na jaře loňského roku speciální sérií C1 Urban Ride, která se nyní představuje v nové kolekci. Cena vozu začíná na 249 000 korun.

Za energickým vzhledem se skrývá hravé městské auto, v němž čeká řada překvapení. Díky kompaktním rozměrům (346 cm) a snadné ovladatelnosti (poloměr otáčení 4,8 m) je velmi mrštné, a tedy ideální pro jízdu v městském provozu, přitom se do něj pohodlně vejdou čtyři pasažéři.

Důmyslný a praktický Citroën C1 nabízí dobře přístupný zavazadlový prostor, jehož kapacita se pohybuje od 196 do 780 litrů v závislosti na konfiguraci zadních sedadel. Je vybaven krytem, který se po otevření víka zasune, čímž se usnadní nakládání. Ve voze je dále řada odkládacích přihrádek včetně přihrádky před sedadlem spolujezdce, do níž se vejde litrová láhev, jsou tu i držáky na kelímky s pitím.

Urban Ride 2019 vychází z nejvyšší verze výbavy (Shine), která je již sama o sobě velmi bohatá a zahrnuje zpětnou parkovací kameru, audio systém MP3 se 4 reproduktory a ovládáním na volantu, hands-free sadu Bluetooth s USB výstupem. K tomu přidává celou řadu moderních technologií zjednodušujících život, jako je dotykový 7″ displej a rozšířený systém Mirror Screen (Apple CarPlay™, Android Auto a MirrorLink®) umožňující replikovat displej mobilního telefonu právě na dotykovém displeji.

Za příplatek může být vůz C1 Urban Ride vybaven rovněž paketem Easy Auto zahrnujícím automatickou klimatizaci, automatické rozsvěcování dálkových světel a hands-free přístup a startování, nebo paketem Bezpečnost s nabídkou systému Active City Brake, systému varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu a systému snímání dopravních značek se zobrazením povolené rychlosti.

Speciální série je v nabídce ve verzi pětidveřového hatchbacku a ve verzi se stahovací střechou jako C1 Airscape. Ve druhém případě má střecha elektrické ovládání a je z černého pružného plátna velkých rozměrů (délka 800, šířka 760 mm). Dokáže se tak přizpůsobit veškerým požadavkům řidičů a cestujících, a to bez ohledu na roční dobu.

Citroën C1 Urban Ride je všestranným vozem, který je poháněn tříválcovým benzínovým motorem poslední generace se systémem Stop & Start spřaženým s manuální převodovkou (VTi 72 S&S BVM) a splňuje normu Euro 6.d-TEMP.Vydáno: 3.duben 2019, v ExpressAuto.
Zdroj: Citroën