Image fotografie nabíjecí stanice Škoenergo před leteckým muzeem Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi.

Superb začne elektrickou budoucnost Škody

Škoda Auto se připravuje na požadavky éry elektromobility ve svých závodech i jejich okolí. V roce 2018 investovala automobilka 3,4 milionu eur do výstavby interní dobíjecí infrastruktury ve výrobním závodě v Mladé Boleslavi.

Více než 300 dobíjecích bodů je již intenzivně využíváno ve zkušebním provozu, a to za účelem další optimalizace dobíjecí infrastruktury i času dobíjení. Automobilka tak vytváří podmínky pro elektrické vozy značky Škoda, které budou představeny již v letošním roce.

Dobíjecí infrastrukturu v areálech společnosti Škoda Auto již v současné době testují oddělení technického vývoje, řízení kvality, prodeje a výroby. Do její výstavby automobilka v minulém roce investovala celkem 3,4 milionů eur: 1,65 milionů eur směřovalo do modernizace a rozšíření elektrické sítě a dalších 1,75 milionů eur investovala společnost Škoda Auto do instalace více než 300 dobíjecích bodů. To zahrnuje více než 220 dobíjecích bodů na střídavý proud (AC) a více než 80 moderních dobíjecích bodů na stejnosměrný proud (DC).

Škoda Auto v příštích letech plánuje výstavbu dobíjecí infrastruktury i mimo areál závodu. Společně s energetickou společností Ško-Energo a s městem chce automobilka připravit Mladou Boleslav na éru elektromobility a přeměnit ji ve Smart City.

První modely značky Škoda s elektrickým pohonem budou představeny v roce 2019 V letošním roce uvede automobilka na trh první modely s elektrifikovaným pohonem. Prvním bude Škoda Superb s plug-in-hybridním pohonem, následován plně elektrickou verzí vozu Škoda Citigo. V roce 2020 pak bude zahájena výroba sériové verze studie Škoda Vision E. V rámci Strategie 2025 investuje Škoda Auto v příštích čtyřech letech dvě miliardy eur do vývoje elektrických vozů a nových služeb, souvisejících s mobilitou. Jedná se o největší investiční program v historii společnosti.Vydáno: 7.únor 2019, v Elektromobily, ExpressAuto.
Zdroj: Škoda Auto