Martin Peleška

Toyota: 3000 nových objednávek v 1. kvartále

Novou toyotu si v prvním čtvrtletí objednalo v ČR 2947 zákazníků, což je prakticky stejný výsledek jako v prvním kvartále loňského roku. Čísla komentoval šéf importu Martin Peleška.

Celý trh přitom za srovnatelné období zaznamenal 12 procentní pokles. V prodeji osobních a lehkých užitkových aut patřilo Toyotě celkové 8. místo na trhu s 2 298 registracemi.

 „Navzdory klesajícímu trhu a všem turbulencím ve světě prodeje nových aut letos zaznamenáváme stejný obchodní úspěch jako v minulém roce,“ říká generální ředitel Toyota ČR Martin Peleška.

„Stabilitu našim prodejním výsledkům zajišťuje zejména stále rostoucí zájem o naši značku a naše modely. Nepřetržitě strmě stoupá obliba hybridních vozů a k naší cestě proti proudu poklesu trhu přispívá i lavina nových modelů včetně nové generace RAV4, Corolla či návratu Camry na český trh, „ dodává.

Toyota čtvrtá mezi priváty

Mezi privátními zákazníky patřila Toyotě v prvním letošním čtvrtletí stabilní pátá pozice na trhu. Oproti prvnímu kvartálu loňského roku vzrostly letos Toyotě o 10 % registrace na firemním trhu a výrazný nárůst zaznamenaly registrace užitkových vozů,  a to o 113 %.

Nejprodávanějšími modely prvního kvartálu byly Yaris, který si od ledna do konce března objednalo 562 zákazníků, a Toyota RAV4, pro kterou se rozhodlo 563 lidí, z toho 496 pro její novou generaci. Téměř 80 % majitelů nové RAV4 si vybralo variantu s hybridním pohonem.  Následovala Corolla se 490 zákaznickými smlouvami (277 na novou generaci), Auris (388 objednávek) a Toyota C-HR, kterou si pořídilo 315 zákazníků. Úspěch zaznamenal také užitkový model Proace s 333 zákaznickými objednávkami.

Rekordní Toyota Víkend

K úspěchu prvního kvartálu přispěl mimo jiné i tradiční březnový Toyota Víkend, který navštívilo historicky rekordních 2 818 zákazníků. Další Toyota Víkend v termínu 27.-28.4. podpoří novou Corollu. V příštích týdnech se uvedení na český trh dočká také legendární sedan Camry.

 Vydáno: 11.duben 2019, v Registrace, Statistika.
Zdroj: Toyota, Jitka Jechová