Toyota vyhlásila hybridní revoluci v SohuToyota vyhlásila hybridní revoluci v Sohu

Pražský restaurant Soho byl toto pondělí svědkem tiskové konference české Toyoty. Viceprezident importu Marc Hedrich oznámil nástup nových hybridů na tuzemský trh s tím, že budou konkurovat výbavou i cenou.

„Podobně jako před nedávnem na Slovensku chceme v Česku vyvovat hybridní revoluci. K dosavadním hybridům Priusu a Aurisu přibudou v červnu další modely. Bude se jednat o hybridního Yarise a modely Prius + a Plug-in,“ řekl Hedrich.

Po něm se slova ujal produktový manažer Toyoty Petr Zíma: „Yaris bude vedle Hondy Jazz druhým malým hybridem na trhu. Bude se chlubit 79 gramy CO2 na kilometr jízdy, spotřebou 3,5 litru na stokilometrů a skvělou výbavou. V ceně 359 900 kourn nabídne sedm airbagů, stabilizační systémy, automatickou klimatizaci, rádio, zadní parkovací kameru a dotykovou obrazovku. To zákazníci nenajdou ve srovnatelných vozech, například Fabii Greenline, Hondě Jazz nebo v ekologické verzi VW Polo,“ řekl Zíma. Hybridní Yaris má do budoucna tvořit desetinu všech prodejů této řady.

Na podobnou strategii bohaté výbavy bude sázet i sedmimístný Prius +. Tento hybrid se bude prodávat od 669 900 korun. Podle Zímy se mu výbavou nemůže rovnaz Zafira EcoTec ani Ford TDCi.

Prius Plug-In hybrid zase slibuje dojezd až 25 kilometrů na baterii, spotřebu pod dva litry benzínu na sto kilometrů a cenu 899 900 korun. „Bude tedy levnější než Opel Amera,“ pochlubil se Zíma. Toyota zlevnila i dva dosavadní hybridy. Auris šel se základem na 479 900 korun a klasický Prius na 589 900 korun.

Pražský restaurant Soho byl toto pondělí svědkem tiskové konference české Toyoty. Viceprezident importu Marc Hedrich oznámil nástup nových hybridů na tuzemský trh s tím, že budou konkurovat výbavou i cenou.

„Podobně jako před nedávnem na Slovensku chceme v Česku vyvovat hybridní revoluci. K dosavadním hybridům Priusu a Aurisu přibudou v červnu další modely. Bude se jednat o hybridního Yarise a modely Prius + a Plug-in,“ řekl Hedrich.
 
Po něm se slova ujal produktový manažer Toyoty Petr Zíma: „Yaris bude vedle Hondy Jazz druhým malým hybridem na trhu. Bude se chlubit 79 gramy CO2 na kilometr jízdy, spotřebou 3,5 litru na stokilometrů a skvělou výbavou. V ceně 359 900 kourn nabídne sedm airbagů, stabilizační systémy, automatickou klimatizaci, rádio, zadní parkovací kameru a dotykovou obrazovku. To zákazníci nenajdou ve srovnatelných vozech, například Fabii Greenline, Hondě Jazz nebo v ekologické verzi VW Polo,“ řekl Zíma. Hybridní Yaris má do budoucna tvořit desetinu všech prodejů této řady.
 
Na podobnou strategii bohaté výbavy bude sázet i sedmimístný Prius +. Tento hybrid se bude prodávat od 669 900 korun. Podle Zímy se mu výbavou nemůže rovnaz Zafira EcoTec ani Ford TDCi.
 
Prius Plug-In hybrid zase slibuje dojezd až 25 kilometrů na baterii, spotřebu pod dva litry benzínu na sto kilometrů a cenu 899 900 korun. „Bude tedy levnější než Opel Amera,“ pochlubil se Zíma. Toyota zlevnila i dva dosavadní hybridy. Auris šel se základem na 479 900 korun a klasický Prius na 589 900 korun.


Vydáno: 15.květen 2012, v Hybridy.