Manažeři značky VW slaví dobrý rok a chystají další útok na trh

Volkswagen ukázal Polo v Uhelném mlýně

Volkswagen uspořádal 10. listopadu národní premiéru nové verze modelu Polo v Libčicích nad Vltavou. V prostorách nově otevřeného konferenčního centra Uhelný mlýn se hovořilo o výsledcích značky i novém modelu.

„Porsche ČR letos předala zákazníkům celkem 45 702 vozů, coý znamená meziroční nárůst zakázek o 6,1 procenta. Osobních aut bylo z tohoto počtu 43 004, což znamená nárůst o 7,9 procenta. registrujeme také o 0,8 % objednávek více než loni,“ shrnul dosavadní výkony importu jeho jednatel Vratislav Strašil. Čísla mu letos vylepšila také flotila 50 elektromobilů, které fungují v rámci Demo e-car programu.

Vratislav Strašil

Další prodejní posun má přijít s příchodem nové verze modelu Polo, který si v Libčicích odkroutil národn premiéru.

„Máme auto, které ve srovnání vyhrává nad konkurečními vozy Škoda Fabia, Hyundai i20, Ford Fiesta nebo Kia Rio. Sázíme na nový design, kvality nabídky a atraktivní financování,“ řekl čéf značky Jiří Jantač, podle kterého se počítá také s plynovou verzí GTI. Pro první vlnu má připraveno 200 kusů, které chce prodat s podporou akčního operativního leasingu.

Novou generaci Pola v segmentu malých vozů mohou zákazníci řídit od 4500 Kč vč. DPH měsíčně včetně havarijního pojištění.

V nabídce je Polo 1.0 TSI o výkonu 70 kW s výbavou Comfortline nebo Highline.

´VW polo kotelna Libčice

Akční nabídka operativního leasingu na nový model Polo zahrnuje verzi poháněnou kombinací zážehového motoru 1.0 TSI o výkonu 70 kW a manuální převodovky. Zákazníci mají na výběr stupeň výbavy Comfortline nebo Highline a mohou si zvolit také dobu pronájmu mezi 24 a 60 měsíci.

Při tříletém operativním leasingu na Polo Comfortline 1.0 TSI 70kW s ročním nájezdem 15 000 km platí zákazník splátku 4500 Kč vč. DPH měsíčně včetně havarijního pojištění a servisních nákladů. Za Polo Highline 1.0 TSI 70 kW při stejných podmínkách pak zaplatí 4 850 Kč vč. DPH měsíčně.

Der neue Volkswagen Polo

Výhradně pětidveřový Volkswagen Polo přichází na trh s novým designem a asistenčními a komfortními systémy, které byly dosud vyhrazeny vozidlům vyšších tříd. Nové Polo s vnější délkou 4053 mm je v porovnání s předchůdcem větší, takže v interiéru nabízí více místa jak pro cestující, tak i pro zavazadla.

Zavazadlový prostor má nyní objem 351 litrů místo dosavadních 280 litrů.

Ceny nového modelu Polo v České republice začínají od 292 900 Kč s motorem 1,0 litru o výkonu 55 kW (75 k).

V současnosti lze objednávat výbavové linie Trendline, Comfortline, Highline, vrcholné GTI a speciální edici Polo Beats, které později ještě doplní sportovně laděné Polo R-Line.

Der neue Volkswagen PoloVydáno: 10.listopad 2017, v Ceny novinek, Dovozci, ExpressAuto, Tiskovky.
Zdroj: TK VW, Erich Handl, Libčice n. Vltavou