Volvo Cars hlásí rekordní provozní zisk

Volvo Cars oznámila, že se jí ve druhém kvartálu roku 2018 podařilo dosáhnout vůbec nejvyššího čtvrtletního provozního zisku (EBIT), který dělá 4,2 miliardy švédských korun. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku došlo ke zvýšení o 28,6 %, což je dáno silným růstem globálního prodeje.

V druhém čtvrtletí letošního roku bylo prodáno celkem 170 232 vozů, což znamená zvýšení prodeje o 14,6 %, které je doprovázeno zvýšením tržeb o 26,9 % až na 66 miliard švédských korun. EBIT marže v daném období činila 6,4 %, zatímco ve stejné době předchozího roku to bylo 6,3 %.

Za prvních šest měsíců roku 2018 automobilka Volvo Cars zaznamenala provozní zisk (EBIT) ve výši 7,8 miliard švédských korun, což oproti loňskému prvnímu pololetí znamená zvýšení o 15,7 %, přičemž se jedná o vůbec nejvyšší zisk EBIT za šest měsíců.

Tržby se v první polovině roku 2018 zvedly o 23,6 % až na 122,9 miliard švédských korun. Za uvedený úspěch vděčí automobilka zatím nejvyššímu půlročnímu prodeji, který se vyšplhal na 317 639 prodaných vozů, což oproti stejnému období roku 2017 představuje nárůst o 14,4 %. EBIT marže činila v prvním pololetí 6,4 %.

„Tyto výsledky jen potvrzují dobrou výchozí pozici společnosti Volvo Cars pro nové období udržitelného globálního růstu,“ uvedl Håkan Samuelsson, prezident a generální ředitel společnosti. „Očekávám, že se rok 2018 stane dalším rokem rekordního prodeje, což nás podpoří v naší snaze stát se na základě naší nové vize nezávislé mobility globální poskytovatelem rozmanitých řešení pro zajištění mobility našich zákazníků.“

Od roku 2010, kdy přešla pod křídla koncernu Zhejiang Geely Holdings, prošla automobilka Volvo Cars kompletní proměnou. V rámci ní v posledních letech rozšířila svou globální výrobní stopu a kompletně obměnila své modelové portfolio. V první polovině roku 2018 uvedla dva nové modely, prémiové kombi V60 a prémiový sedan S60, a současně otevřela novou továrnu v Jižní Karolíně, která je vůbec první továrnou švédské automobilky na území USA.

V nedávné době společnost Volvo Cars informovala o svých nových ambicí pro následující roky, čímž poukázala na probíhající přechod z pozice výhradního výrobce automobilů k poskytovateli rozmanitých služeb pro zajištění mobility.

Skla pro SUV Volvo XC40 dodává chudeřická AGC Automotive

Skla pro SUV Volvo XC40 dodává chudeřická AGC AutomotiveVydáno: 20.červenec 2018, v Výrobci, Výsledky.
Zdroj: Volvo