Ženeva nebude, důvodem je čipová krize

Mezinárodní autosalon v Ženevě 2022 se neuskuteční. Důvodem jsou přetrvávající koronavirové restrikce a problémy v automobilovém průmyslu, například globální nedostatek čipů. Oznámili to dnes pořadatelé.

Autosalon se v důsledku pandemie covidu-19 nekonal ani v letošním a loňském roce. V příštím roce se měl uskutečnit ve druhé polovině února.

“Dělali jsme maximum pro reaktivaci mezinárodního ženevského autosalonu v roce 2022,” uvedl prezident stálého výboru autosalonu Maurice Turrettini. “Navzdory veškerému úsilí musíme čelit faktům a realitě. Pandemická situace není pod kontrolou a představuje značnou hrozbu pro velké vnitřní akce. Své rozhodnutí však vnímáme spíše jako odklad než jako zrušení. Věříme, že v roce 2023 se mezinárodní ženevský autosalon vrátí silnější než kdy dříve,” dodal.

Podle výkonného ředitele autosalonu Sandra Mesquity řada vystavovatelů signalizovala, že nejistoty spojené s pandemií jim znemožňují závazně přislíbit účast v příštím roce. Mesquito rovněž poukázal na negativní dopady globálního nedostatku čipů na automobilový průmysl. “Čipová krize bude pravděpodobně pokračovat i po značnou část příštího roku,” předpověděl. “V této nejisté době tak řada značek není schopna přislíbit účast na veletrhu, který by se měl konat již za několik měsíců,” dodal.

 Vydáno: 8.říjen 2021, v Výstavy a veletrhy.
Zdroj: ceskenoviny.cz